Zlewy do kuchni małopowierzchniowych

Wyposażenie kuchni jest pod wieloma względami trudniejsze niż wyposażenie salonu lub sypialni. Przede wszystkim – konieczny jest zakup wszystkich urządzeń sanitarnych i kuchennych, bez których pomieszczenie to nie nadawałoby się do użytku. Wśród nich znajduje się zlewozmywak, kluczowy element wykorzystywany w czasie mycia, sprzątania oraz obróbki produktów spożywczych. Jeśli Twoja kuchnia jest niedużych rozmiarów, wówczas wybór zlewozmywaka może nastręczyć nieco problemów. Poniżej udzielamy kilku porad skierowanych do osób zmagających się z aranżacją małopowierzchniowej kuchni. Podpowiadamy jak dobrać kompaktowy i dopasowany do blatu zlewozmywak, jakie rozmiary i modele warto zakupić oraz czym powinien odznaczać się dobrej jakości, niewielki zlew. 

Małe jest piękne – kilka słów o wykorzystaniu zlewów w małych kuchniach

Zlewozmywaki są dostępne w wielu rozmiarach. Wszystko zależy od budowy danego zlewu – między innymi od ilości jego komór oraz obecności dodatkowych elementów konstrukcyjnych (na przykład ociekacza). Wybór zlewu warto rozpocząć od zmierzenia własnego blatu i ustalenia docelowego rozmiaru. Typowy zlewozmywak ma kształt kwadratu o krawędzi długiej na ok. 50-60 cm. Znajdziesz także zlewy prostokątne, wyposażone w dodatkową komorą lub półkomorę. Ta ostatnia jest niezwykle przydatnym elementem – możesz wykorzystać ją do osuszania sztućców, niektórych naczyń i warzyw.

Do kuchni wyjątkowo małych, polecamy mini-zlewozmywaki, czyli najmniejsze spośród dostępnych na rynku zlewów kuchennych. Niektóre spośród nich można montować na blatach i szafkach o rozmiarach zaledwie 40-45 cm. Oczywiście, zlewy takie znajdują też zastosowanie w domkach wczasowych oraz innych miejscach, gdzie rozmiar kuchni stawia szczególne wymagania. 

Bateria do niewielkiego zlewu – jak dobierać, by trafić? 

Wybór zlewozmywaka to nie koniec sprawy. Niemniej ważny jest wybór baterii, która zostanie na nim zamontowana. Warto oczywiście dobierać baterię względem rozmiaru samego zlewu oraz ilości wolnej przestrzeni. Na szczęście, dostępnych jest wiele rodzajów baterii zlewozmywakowych, co z pewnością pomoże Ci w odnalezieniu tej pasującej do Twojej kuchni.

Polecamy sięgać po baterie o stosunkowo małym korpusie. O wiele lepiej sprawdzą się modele, w których wylewka oraz uchwyt (uruchamiający upływ wody) stanowią wraz z korpusem baterii jednolitą bryłę. Modele takie są stosunkowo małe, co pozwala na ich zamontowanie w miejscach o ograniczonej przestrzeni. 

Dobrym wyborem będą też baterie wyposażone w ruchomą elastyczną wylewkę. Odradzamy wybór baterii z wylewkami dużymi, które mogłyby utrudniać sterowanie strumieniem wody. Niektórzy sięgają także po baterie z wylewkami wysokimi, wygiętymi do postaci łuku. Użyteczność takiej baterii zależy bezpośrednio od wybranego przez Ciebie zlewozmywaka, a także od głębokości jego komór.

Warto też podkreślić, że najlepsze w obsłudze są baterie z jednym uchwytem lub drążkiem, po którego odchyleniu następuje upływ wody. Baterie z dwoma osobnymi kurkami są mniej wygodne w użyciu oraz coraz rzadziej wybierane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ