Jak zorganizować udaną imprezę przy grillu

Sezon grillowy to idealny czas na zorganizowanie imprezy w ogrodzie, na tarasie. Możesz liczyć na świetną zabawę w plenerze, blisko natury. Weekend idealnie nadaje się na grillowanie w doborowym gronie, dlatego zaproś rodzinę lub znajomych. Oczywiście najpierw warto zastanowić się nad organizacją imprezy przy grillu. Trzeba zaplanować menu, dekoracje, oprawę muzyczną itd.

Co pysznego zaserwować gościom na imprezie przy grillu?

Trudno wyobrazić sobie imprezę bez czegoś pysznego do zjedzenia. Niektórzy preferują szwedzki stół, inni podają jedzenie w określonych porach. W przypadku imprezowania przy grillu masz wiele opcji do wyboru. Nie musisz ograniczać się wyłącznie do kiełbas lub mięsa. Grillować warto też warzywa (nie tylko ziemniaki), można nawet pieczywo. Grillowane grzanki skropione oliwą z oliwek smakują wyśmienicie. Przydadzą się rozmaite sosy, sałatki, szaszłyki.

Nie zapomnij również o deserach, przede wszystkim w postaci schłodzonych galaretek, lodów, sorbetów. Desery lodowe ze świeżymi owocami są zawsze mile widziane. Zawsze warto rozpocząć imprezę od lekkich przekąsek, które zaspokoją wstępnie głód. Przygotują go na coś bardziej treściwego, czyli na grillowane mięso (pamiętaj, aby zamarynować je dzień wcześniej) i kiełbasy. Potrzebne będą Ci talerze i sztućce, mogą być ekologiczne lub zwykłe.

Co do picia?

Na imprezę zaopatrz się też w szklanki do napojów – gazowanych i niegazowanych. Możesz przygotować lemoniadę lub podać gościom świeże soki owocowe. W przypadku imprezy dla dorosłych impreza najczęściej jest zaprawiana alkoholem. Potrzebne będą Ci kieliszki na drinki, mogą mieć finezyjne kształty. W przypadku grilla wspaniale nadają się alkohole w postaci czerwonego wina, szczególnie do kiełbas i mięsa. Nie może zabraknąć także piwa dobrej jakości, przykładowo kraftowego. Nierzadko stawia się wódkę, gin i rum. Z bardziej luksusowych trunków warto pomyśleć o whisky i tequili. Zaskocz gości i przygotuj kolorowe drinki. Na grilla idealne są:

  • Cuba Libre,
  • Pisco Sour,
  • Margarita,
  • Bramble,
  • Bloody Mary,
  • Eclipse.

Co z dekoracjami?

W celu stworzenia nastrojowego klimatu potrzebne będą Ci rozmaite dekoracje. Na imprezie przy grillu w ogrodzie lub na tarasie rewelacyjnie nadają się girlandy. Możesz też położyć na stole i w wielu innych miejscach słoiki ze świecami. Mile widziane będą lampiony, które pięknie oświetlą miejsce biesiadowania wieczorem. Nie może też zabraknąć świeżych kwiatów, najlepiej sezonowych.

Co będzie Ci potrzebne do grillowania?

Pamiętaj o tym, że do grilla potrzebujesz wystarczającej ilości opału i rozpałki. Możesz zaopatrzyć się w brykiet lub węgiel. Dostaniesz wszystko w sklepach ogólnobudowlanych i nawet w marketach, szczególnie w sezonie letnim. Niezbędny jest także stabilny stół, który pomieści wszystkich gości, napoje i talerze z jedzeniem. Konieczne są również wygodne krzesła dla wszystkich. Warto osłonić stół z krzesłami parasolem.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie też postawienie namiotu imprezowego, który możesz wypożyczyć. W ten sposób goście będą mogli liczyć na duży komfort. Zostaną osłonięci przed wiatrem, ewentualnymi opadami atmosferycznymi, intensywnym promieniowaniem słonecznym itd. Nie będzie trzeba się też przejmować uciążliwymi owadami. Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie się w specjalny spray przeciwko komarom. Ich kąsanie jest bardzo irytujące i potrafi mocno zepsuć zabawę biesiadownikom. Możesz również kupić świece zapachowe, które działają odstraszająco na rozmaite owady, dzięki czemu imprezowicze nie muszą się nimi przejmować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ