W dobie szybkiego życia dodatkowa pomoc w domu jest nieoceniona. Pracujemy dużo i długo, dlatego każdą wolną chwilę zdecydowanie wolimy spędzić na odpoczynku, a nie sprzątaniu, praniu czy prasowaniu. Idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie pomocy domowej, która pomoże lub wyręczy nas w domowych obowiązkach. Jakie cechy powinna mieć idealna pani do sprzątania i gdzie znaleźć tę najlepszą?

W zależności od wielkości mieszkania lub domu i liczby domowników cotygodniowe sprzątanie może zająć nam od kilku do kilkunastu godzin. Jeśli tryb życia nam na to pozwala ogarniamy mieszkanie codziennie, ale gdy zostawiamy porządki na weekend okazuje się, że zajmują nam one połowę wolnego czasu i zamiast spędzić te dni na spotkaniach z rodziną, zabawie z dziećmi lub wyjeździe musimy poświęcić je na sprzątanie. Najlepiej w takiej sytuacji znaleźć pomoc – osobę, która pomoże nam zaoszczędzić czas.

Pomoc na najwyższym poziomie

Zatrudnianie pani do sprzątania zdecydowanie bardziej popularne jest w dużych miastach. Jeśli interesuje nas sprzątanie w Warszawie bez trudu znajdziemy osobę do pomocy i raczej nikogo nie będzie dziwić, że wolimy oddelegować obowiązki na rzecz czasu wolnego. Jedyną wątpliwością może być sam pracownik. Idealna pomoc domowa to przede wszystkim osoba godna zaufania, punktualna i odpowiedzialna. Już po kilku dniach jesteśmy w stanie zorientować się czy trafiliśmy na cenną pomoc czy jedynie tracimy pieniądze. Pomoc domowa powinna szanować naszą prywatność, być dokładna i ostrożna, a także dyskretna. Pamiętajmy, żeby wszelkie zasady współpracy określić z panią do sprzątania na samym początku. Jakie dokładnie obowiązki będzie wykonywać – w jakim zakresie sprzątać, prasować, prać, itp. Niektórzy wolą wstawiać i składać pranie, a szczególnie bieliznę, samodzielnie. Po kilku dniach lub tygodniach z pewnością zorientujemy się czy pracownik spełnia nasze oczekiwania i możemy mu zaufać, tym bardziej że na początku wpuszczamy do domu obcą osobę. Pamiętajmy też, że my jako pracodawcy powinniśmy odwzajemnić oddanie pracownika. Szanować jego pracę i czas wolny, nie dokładać nieuzgodnionych obowiązków lub godzin pracy. Pomoc domowa to nie niania, dlatego nie powinna zajmować się podczas swoich zadań opieką nad dzieckiem czy psem.

Jak znaleźć najlepszę pomoc domową?

Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste, ponieważ każdy ma inne wymagania i oczekiwania. Na początek możemy zapytać znajomych, być może otrzymamy polecenie. Dobrym rozwiązaniem są portale internetowe skupiające osoby oferujące usługi sprzątania. Jednym z nich jest serwis www.pomocedomowe.pl. Dzięki temu będziemy mieć większy wybór i więcej możliwości, aby znaleźć najodpowiedniejsza osobę. Użytkownicy muszą zalogować się i podać swoje dane, dzięki czemu nie są anonimowi. Dzięki wyszukiwarce możemy dokładnie określić swoje potrzeby, a podane kontakty zaprosić na spotkanie i rozmowę, aby omówić szczegóły i wybrać najlepszą ofertę. Warto wtedy zapytać o ilość aktualnej pracy i ewentualne rekomendacje od byłych oraz tymczasowych pracodawców.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ