Jak zrobić bezpieczny plac zabaw dla dzieci?

Dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Dzięki aktywności fizycznej będą prawidłowo rosnąć. Tutaj podpowiemy wam, jakie atrakcje powinny znaleźć się na placu zabaw w ogrodzie.

Planowanie placu zabaw dla dzieci w ogrodzie:

Zanim zabierzemy się za zakup akcesoriów na dziecięcy plac zabaw, najpierw powinniśmy go dokładnie zaplanować i wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • Widoczność dzieci

Plac zabaw powinniśmy zrobić w takim miejscu, aby był on widoczny z domu. Najlepiej jest, kiedy okno z kuchni wychodzi na plac zabaw. Wtedy, nawet podczas przygotowywania posiłków mamy oko na nasze małe pociechy.

  • Nasłonecznienie

Należy również uważać na to, aby plac zabaw nie znajdował się w pełnym słońcu. Warto zapewnić dzieciom cień. Jeśli jest go zbyt mało w ogrodzie, to zawsze możemy rozstawić nad nim ogrodowy parasol. Tutaj miejmy na uwadze to, że zbyt duża ilość ostrego słońca może zaszkodzić naszym pociechom.

  • Bezpieczeństwo

Teren placu zabaw powinien być uporządkowany, nie mogą wystawać z niego żadne druty, grube korzenie, czy kawałki cegieł lub inne rzeczy, o które można się potknąć lub skaleczyć. Dotyczy to szczególnie ogrodów gdzie była nawożona ziemia oraz działek, gdzie niedawno zakończyliśmy budowę domu. Teren pod plac zabaw powinien być wyrównany. Warto zasiać na nim trawę odporną na deptanie.

Oprócz tego, zwróćmy uwagę na rośliny, które mamy w swoim ogrodzie. Koniecznie zrezygnujmy z ozdobnych roślin, które mają trujące owoce. Niektóre gatunki roślin mogą poważnie zaszkodzić dzieciom.

  • Wiek dziecka też jest ważny

Podstawa dobrego placu zabaw to umiejętnie dobrane wyposażenie do jego wieku. Warto pamiętać o tym, że dzieci do trzech lat najchętniej będą przesiadywać w piaskownicy i tam będą lepić babki z piasku. Dlatego tutaj warto kupić drewnianą lub plastikową piaskownicę i plastikowe foremki. Oprócz tego, wielką frajdę małym dzieciom sprawią bujaki, czy mały basenik ogrodowy. Oczywiście przy tak małych dzieciach niezbędna jest opieka rodzica.

  • Czterolatki i pięciolatki

Takie dzieci muszą się wybiegać i wyszaleć. Dlatego w tym przypadku przyda się huśtawka, czy zjeżdżalnia. Oczywiście, jeśli mamy odpowiednią ilość funduszy na ten cel, oprócz tego możemy zainwestować w domek na podwyższeniu, do którego dołączona jest zjeżdżalnia i huśtawka. Wszystkich zainteresowanych ślizgiem do zjeżdżalni zapraszamy do Hop-sport.pl

  • Wysłuchaj swoich dzieci

Jeśli chcesz wzbogacić plac zabaw dla dziecka w wieku od 6 do 8 lat, to zawsze możesz najpierw z nim porozmawiać i zapytać, co nowego chciałby mieć w swoim ogrodzie. Może będzie to trampolina, albo inny gadżet.

  • Sprawdzona jakość zabawek, to gwarancja bezpieczeństwa

Dlatego przy zakupie zabawek, zawsze sprawdzaj, czy spełniają one określone normy i parametry. Oprócz tego, zwróć uwagę na to, czy po rozpakowaniu nie mają ostrych krawędzi, czy zadr, którymi mogłoby się skaleczyć dziecko. Huśtawka, zjeżdżalnia, czy domek muszą być solidnie zamontowane, nic nie może się bujać.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ