Jakie jest zastosowanie cementu murarskiego?

Cement murarski produkowany jest z mineralnych składników. Materiał ten jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie, który łatwo się urabia. Cement murarski można  wykorzystać w fundamentach, posadzkach, tynkach, pustakach, dachówkach.

Występuje jako proszek w szarym kolorze. Istnieją różne rodzaje cementu, wszystko zależy od zastosowania. Należy zwracać uwagę na jego właściwości. Cement murarski stosuje się do wytwarzania zapraw murarskich i tynkarskich (cement z wodą i kruszywem), natomiast nie nadaje się go do tworzenia betonów sprężynowych. Idealnie pasuje również do łączenia materiałów ceramicznych, pustaków i elementów betonowych.

Cementy murarskie, jakie wybrać?

Zakłady cementowe dysponują świetnie wyposażonym laboratorium. W swojej ofercie posiadają m.in. cement murarski, portlandzki, specjalny, hutniczy oraz mączkę wapienną. Cement biały portlandzki można wykorzystać do wyrobów w trwałych, żywych kolorach, które są odporne na ścieranie. Cement hutniczy, idealnie sprawdza się w budynkach podziemnych, np. w garażach. Cement murarski posiada podobny skład do cementu portlandzkiego, ale ma więcej dodatków. Jego skład to m.in. klinkier portlandzki i pyły z produkcji cementu portlandzkiego. Cement murarski wykorzystuje się do zapraw wyrównujących, tynków wewnętrznych i zewnętrznych.

Co warto wiedzieć o cemencie murarskim? 

Cement murarski ogranicza konieczność użycia wapna w zaprawach budowlanych. Przez właściwy czas zachowuje cechy robocze świeżej mieszanki. Jest mrozoodporny oraz ma podwyższoną przyczepność do podłoża. W ramach różnych rodzajów cementu wyróżnia się także jego trzy odmiany: A, B, C – zależnie od zawartości składników głównych, innych niż klinkier. Istnieją różne metody produkcji cementu, np. metoda sucha i mokra. Piec metody suchej stosuje suszarko- kruszarkę. Do produkcji klinkieru wykorzystuje się kredę z własnej kopalni, pyły wapienne oraz glinę. Oprócz piecy, zakłady cementowe posiadają młyny susząco- mielące do przemiału surowca. Specjaliści pomogą wybrać odpowiedni cement oraz mogą dostarczyć klientom aktualne parametry produktów. O metodach produkcji i cemencie murarskim można przeczytać na stronie: http://www.cemex.pl/sprzeda.aspx.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ