Czystość tekstyliów domowych ma wpływ na nasze zdrowie

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale tekstylia są niezwykle ważnym elementem każdego domu. Dywany nie tylko dobrze się prezentują i stanowią wspaniały dodatek do wystroju wnętrza, ale także wpływają na nasze zdrowie – regulują wilgotność w pomieszczeniach, nadają im właściwą akustykę, a także ocieplają. Jeśli domowe tekstylia są zabrudzone wówczas zwiększa się ryzyko rozwoju problemów zdrowotnych, takich jak alergie, problemy skórne czy nawet astma.

Zanieczyszczenia na dywanie mogą także pogorszyć istniejące już dolegliwości zdrowotne czy skórne. Istnieje kilka sposobów by temu zapobiec:

Uważaj na nietypowe zapachy

W Twoim domu powinien unosić się zapach świeżości i czystości. Jeśli tylko poczujesz nieprzyjemny zapach stęchlizny, uważaj gdyż może pochodzić on z Twojego dywanu. Pleśń  (bo to właśnie ona jest powodem odoru unoszącego się z tekstyliów) może powodować problemy zdrowotne. Dlatego też jeśli Twój dywan zaczyna dziwnie pachnieć i podejrzewasz, że może to być właśnie pleśń, koniecznie skontaktuj się z firmą świadczącą usługi prania tekstyliów. Trzepanie dywanów jest ważne ale należy pamiętać, że tylko profesjonalne podejście może uchronić Twój dywan przed zniszczeniem.

Używaj odkurzaczy z filtrem HEPA

Eksperci od czyszczenia domowych tekstyliów nie zawsze zgadzają się z tym jak często powinno się prać dywan. Jednak wielu z nich zgadza się co do jednego – dywan należy odkurzać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli posiadasz w domu zwierzęta to prawdopodobnie tekstylia będą musiały być odkurzane jeszcze częściej. Najlepszymi odkurzaczami do stosowania są te posiadające filtr HEPA. Są one o wiele bardziej skuteczne w usuwaniu brudu i zanieczyszczeń niż tradycyjne odkurzacze, a dodatkowo eliminują rozmaite zarodniki, komórki pleśni oraz wszelkiego rodzaju pyłki.

Zapewnij swoim tekstyliom profesjonalne czyszczenie

Nawet jeśli odkurzasz swój dywan kilka razy w tygodniu, pamiętaj o tym by był on także prany przynajmniej raz w roku. Czyszczenie dywanów przez ekspertów świadczących tego typu usługi przynosi o wiele lepsze rezultaty, dzięki profesjonalnemu podejściu, posiadanej wiedzy oraz wysokospecjalistycznym maszynom. Fachowe pranie dywanów czy wykładzin zapewnia dogłębne czyszczenie materiału, z którego są wykonane, utrzymanie świeżości przez znacznie dłuższy czas, a także zwiększenie ich trwałości i żywotność.

Wszelkie plamy staraj się usuwać od razu

Jeśli coś rozleje Ci się na dywan, natychmiast zadziałaj. Im szybciej wyczyścisz plamę tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wniknie ona w głębszą strukturę materiału co znacznie utrudni jej doczyszczenie. Natychmiastowa reakcja zmniejsza także gromadzenie się wszelkich bakterii na powierzchni dywanu.

Korzystaj z wycieraczki

Dzięki wycieraczce przed drzwiami wejściowymi, można zmniejszyć ilość brudu, która przedostaje się do wnętrza z powrotu z zewnątrz. Ponadto wycieraczki są niezwykle tanie i szeroko dostępne w różnorodnych kolorach i zabawnych napisach, co dodatkowo może stanowić element ozdobny Twojego domu.

Wymień swój dywan

Z biegiem lat dywan nabiera szorstkości co sprawia, że chodzenie po nim jest dość nieprzyjemne. Kiedy staje się to już nie do wytrzymania, a pranie nie pomaga, oznacza to, że pora na nowy egzemplarz, zważywszy na to, że znajduje się on w Twoim domu już od 15stu lat!

Źródło: Damat – Pranie dywanów Warszawa

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ