Karnisze elektryczne: wygoda i funkcjonalność

Karnisze elektryczne coraz częściej znajdują zastosowanie podczas urządzania prywatnych domów i mieszkań. Pierwotnie były stosowane przede wszystkim w przestrzeniach biurowych, w hotelach, salach konferencyjnych, a także w muzeach i salach teatralnych. Dzisiaj coraz częściej stosuje się je w przestrzeni domowej, ponieważ klienci doceniają funkcjonalność i prostotę takiego rozwiązania.

Karnisze elektryczne coraz częściej znajdują zastosowanie podczas urządzania prywatnych domów i mieszkań. Pierwotnie były stosowane przede wszystkim w przestrzeniach biurowych, w hotelach, salach konferencyjnych, a także w muzeach i salach teatralnych. Dzisiaj coraz częściej stosuje się je w przestrzeni domowej, ponieważ klienci doceniają funkcjonalność i prostotę takiego rozwiązania.

Funkcjonalne karnisze elektryczne

Karnisze elektryczne mają wiele zalet. Przede wszystkim są niezmiernie wygodne w codziennym użytkowaniu, ponieważ dzięki ich zastosowaniu nie musimy wstawać z kanapy lub z łóżka za każdym razem, kiedy chcemy zasłonić lub odsłonić okno. To bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy przerywać rozmowy, oglądania ulubionego filmu lub rodzinnego obiadu, aby ochronić się przed nadmiernymi promieniami słońca. Karnisze elektryczne wyposażone są w specjalne szyny oraz silnik, a także wygodny system sterowania, dzięki któremu wystarczy nacisnąć odpowiednie przyciski na pilocie, aby sterować zasłonami zgodnie z naszymi potrzebami. Dużą zaletą jest także możliwość zamówienia karniszy elektrycznych na wymiar, których kształt i wielkość można precyzyjne dopasować do szerokości okien, a także do rogów pomieszczenia, jeżeli okna nie są umieszczone tylko na jednej powierzchni. Wiele systemów karniszy elektrycznych jest zbudowanych w oparciu o szyny, które na zamówienie można zgiąć pod dowolnym kątem. Tego typu karnisze można zamówić w firmie Ardeko, która od wielu lat jest uznanym specjalistą w dziedzinie dekoracji okien.

Cicha praca silnika

Karnisze elektryczne mają za zadanie ułatwiać życie domowników, jednak jest to możliwe tylko po dobraniu odpowiedniego silnika, który pracuje niemalże niesłyszalnie. Dla najbardziej wymagających klientów firma Ardeko proponuje nowoczesne systemy Shuttle, które cechuje zastosowanie bardzo cichych i bezawaryjnych silników elektrycznych. Karnisze elektryczne Shuttle mają wiele opcji sterowania za pomocą sygnału radiowego, podczerwieni lub klasycznego przełącznika. System ten można łatwo zaadaptować do sterowania za pomocą osobistego komputera lub urządzenia mobilnego, dzięki czemu są one wykorzystywane jako element wyposażenia innowacyjnych systemów klasy „intelligent house”. Piloty do karniszy mogą mieć wbudowany 24 godzinny timer, który jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze. Jego zastosowanie pozwala na automatyczne sterowanie karniszami, np. na ustawienie godziny, o której o poranku zasłony powinny zostać rozsunięte, aby wpuścić do sypialni światło słoneczne. karnisze elektryczne mogą mieć kilkanaście metrów długości, w zależności od ilości i rodzajów gięcia szyn, a maksymalny udźwig wynosi nawet 10 kilogramów na metr szyny. Dla najbardziej wymagających klientów, w tym również do pomieszczeń konferencyjnych i teatrów, polecany jest najmocniejszy silnik , stosowany w karniszach o długości do 60m i udzwigu 280kg. Niemalże wszystkie parametry pracy tego silnika mogą być indywidualnie regulowane. Dzięki temu można dopasować do własnych potrzeb aspekty pracy takie jak prędkość otwierania i zamykania się zasłon, a także początkowa prędkość rozpędzania się i hamowania, co pomaga zapobiec efektowi rozbujania się zasłon po ich zasłonięciu lub odsłonięciu i znacznie zwiększa komfort ich użytkowania.

Karnisze elektryczne to nowoczesny produkt, który spełnia wiele potrzeb współczesnej aranżacji wnętrz. W pomieszczeniach, w których znajdują się okna tarasowe o dużych rozmiarach, jest on wręcz niezbędnym elementem wyposażenia. Przed zdecydowaniem się na zamówienie karniszy na wymiar warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań dotyczących naszych potrzeb w zakresie ich użytkowania, takich jak to jaka długość szyny będzie nam potrzebna, czy będzie ona zagięta, a także w jaki sposób chcielibyśmy sterować pracą karniszy: za pomocą pilota czy też przełącznika umieszczonego w ścianie. Ta analiza pozwoli nam wybrać najlepszy produkt i w pełni cieszyć się funkcjonalnością karniszy elektrycznych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ