Kupno domu w Hiszpanii

Otwarte granice państw europejskich sprawiają, że obywatele Europy chętnie zamieszkują obce kraje i zadomawiają się na dłuższą chwilę albo na zawsze. Bardzo kuszącym kierunkiem wyjazdów i przeprowadzek wśród Europejczyków jest Hiszpania. Jest ona nie tylko wspaniałym regionem, bogatym architektonicznie, kolorowym kulturowo, z pięknymi zwyczajami, ale też świetnym miejscem na znalezienie ciekawej pracy. Ci, którzy postanawiają zostać w Hiszpanii na dłużej zazwyczaj chcą mieć w niej coś swojego – mieszkanie lub dom.

Rynek nieruchomości w Hiszpanii

Hiszpańska architektura jest bardzo oryginalna i wyróżnia się na tle innych europejskich krajów. To także ma wpływ na jej popularność i sympatię przybyszów z innych zakątków świata.

Hiszpański rynek nieruchomości charakteryzuje się kilkoma cechami:

  • Domy w Hiszpanii to nieruchomości, na które jest bardzo duży popyt, ale na szczęście można je kupić i w niższych, i w wyższych cenach.

Wszystko zależy od tego, czego wymaga się od takiego domu. Zdecydowanie tańsze są domy na prowincjach hiszpańskich, które też mają w sobie ogrom uroku. Hiszpańskie wioski to zachwycająca przyroda, przepyszne jedzenie i wielowiekowa tradycja gościnności. Ciekawym obszarem do zamieszkania jest też Katalonia, która w wielu aspektach znacząco różni się od reszty kraju w związku ze swoją historyczną i polityczną przeszłością. Katalonia to praktycznie oddzielna kraina na mapie Hiszpanii, którą też warto poznać.

  • Najdroższe domy w Hiszpanii to te w centrach wielkich miast, ośrodkach turystycznych takich jak Barcelona czy stolica kraju – Madryt.

Prawdopodobnie szczytem marzeń każdego zakochanego w Hiszpanii miłośnika podróży jest zamieszkanie w kamienicy lub domu zbudowanym według pomysłu genialnego i najsłynniejszego architekta – Gaudiego. Trzeba się jednak liczyć z dużymi kosztami takiej inwestycji.

  • Sprzedażą zagraniczną domów w Hiszpanii zajmują się agencje nieruchomości ulokowane bezpośrednio w Hiszpanii, jak i te, które znajdują się w innych krajach.

Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego pośrednika i określenie własnych oczekiwań. Hiszpański rynek nieruchomości jest bardzo bogaty i niewątpliwie zachwyca architekturą i dbałością o każdy szczegół.

Każdy, kto przez chwilę miał okazję być w jakimś hiszpańskim regionie wie, że Hiszpanom w duszy gra flamenco, stąd ich ognisty temperament, a oni sami uwielbiają swoją kuchnię i pyszne wino, którym chętnie dzielą się z przybyszami. Mieszkając w Hiszpanii – kraju kontrowersyjnego artysty Salvadora Dali ma się poczucie bycia blisko sztuki, blisko prawdziwego życia pełnego rytmów flamenco i aromatu przypraw dodawanych do paelli. Wszyscy, którzy zdecydowali się na życie w tym pięknym kraju na pewno nie żałują swojej decyzji, w końcu gdzie może być bardziej kolorowo niż w cudownej Hiszpanii?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ