Mieszkanie w stylu vintage – klasa i kultura

Meble i przedmioty z drugiej połowy XX wieku skradły już niejedno serce. W mediach społecznościowych mnożą się grupy, które wymieniają się wiedzą, pomysłami na renowacje, oraz samymi przedmiotami. Zobacz, jak dlaczego powojenne wyroby świetnie sprawdzają się w dzisiejszych wnętrzach.

Meble do małych mieszkań
Na stronie sklepu Patyna możesz obejrzeć zestawienie mebli z lat 60. i 70. Znajdziesz tam m.in. stoły, fotele, krzesła, biurka, kanapy, komody, szafki, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością z kilku powodów. Po pierwsze, kiedy po wojnie zaczęto produkcję mebli w Polsce nie miały one wypełniać przepastnych sal pałacowych, ale małe, ciasne, polskie mieszkania z przydziału. Oglądając asortyment na Patynie, patrzysz na same oryginały i unikaty, ponieważ serwis ten prowadzą eksperci wraz z historykami designu. Dzięki temu łatwo możesz sobie wyobrazić, jak mogło wyglądać wnętrze sprzed 60 lat. Drugi powód, dla którego powojenne meble są tak funkcjonalne jest ich trwałość. Są one solidnie wykonane, ponieważ powstały w poniemieckich fabrykach, świetnie wyposażonych technologicznie. Fabryki te znalazły się w posiadaniu Polski, kiedy w ramach sankcji dla Niemców nasz kraj otrzymał część wschodnich ziemi sąsiada.

Nakrycie stołu nie z tego świata
W czasach PRL, w czasach ciągłych niedoborów paradoksalnie, jeżeli chodziło o produkcję wyposażenia wnętrz żadnych niedostatków nie było. Czerpaliśmy materiały z własnych, bogatych zasobów glinki, którą wykorzystywano do produkcji piasku szklarskiego czy porcelany. Dobrzy projektanci, dobrze wyposażone fabryki i surowiec przyczyniły się do powstania wielu przepięknych wyrobów ceramicznych i szklanych, które do dziś są dumną ozdobą niejednego stołu. Na Patynie znajdziesz wyroby z kultowej fabryki ćmielowskiej, a także urocze wyroby z fajansu, np. z Włocławka. Naczynia, misy, talerze, kubki – nierzadko były także ręcznie malowane, stanowią rękodzieło, które jest wartością samą w sobie.

Dekoracje do każdego domu
W latach 60. i 70. polski design był na światowym poziomie. Lekkie meble i fikuśne dekoracje, które zabierzesz do swojego domu, dostaną drugie życie i będą pięknym świadectwem bogatej kultury wzornictwa. Daj się uwieść dekoracjom vintage. Na Patynie znajdziesz wazony, lustra, donice, popielnice, świeczniki, figurki i ozdobne talerze. Będziesz zaskoczony tym, jak najróżniejsze i najciekawsze kształty i kolory oferują rzeczy wykonane w szarych latach PRL-u.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ