Mieszkanie na parterze - zalety takiego wyboru

Poszukiwanie mieszkania stawia przed nami konieczność odpowiedzi na wiele pytań. Którą dzielnicę wybrać? Jaki metraż będzie odpowiedni dla naszej rodziny? To tylko niektóre z kwestii, jakie będziemy musieli rozstrzygnąć. Bardzo często również zastanawiamy się nad ofertami mieszkania na parterze. Czy powinniśmy zdecydować się na taką propozycję?

Niższe ceny dobre dla portfela

Lokale na najniższej kondygnacji są zazwyczaj najtańsze. Różnica może sięgać nawet 10 proc., co jest znaczną oszczędnością naszych funduszy. Pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na remont czy kupno nowych mebli. Do mieszkania na parterze również bardzo często dodawane są gratisy, np. darmowe miejsce parkingowe czy komórka lokatorska, w której będziemy mogli trzymać rowery czy przetwory na zimę.

Wygoda domowników

Nie tylko cena jest atutem takich mieszkań. Niskie położenie docenimy, kiedy będziemy mieć do wniesienia ciężką kanapę, stół czy nawet zakupy – komentuje nasz ekspert z firmy DOMBUD.

Nie w każdym bloku znajduje się winda, a wówczas wniesienie kilku toreb może sprawić nie lada kłopot. Parter to również najlepsza opcja dla seniorów czy osób nie do końca pełnosprawnych. O wiele łatwiej będzie im się dostać do mieszkania bez konieczności wchodzenia nawet po kilku schodach, aniżeli gdyby mieszkali na pierwszym czy drugim piętrze.

Ogródki idealne na ciepłe dni

Zastanawiając się nad podjęciem decyzji powinniśmy również wiedzieć, że do mieszkań na najniższej kondygnacji bardzo często przypisane są ogródki. Wystarczy zasadzić wokół kilka krzewów bądź drzewek, aby odgrodzić się od spojrzeń sąsiadów i cieszyć się swoim kawałkiem zieleni. Będzie to idealne miejsce wypoczynku, kiedy przyjdą ciepłe wiosenne i letnie dni. Ogródek będzie również wspaniałym placem zabaw dla maluchów, którym wystarczy piaskownica czy huśtawka, aby mogły tam wesoło spędzać czas. Zalet mieszkania na parterze jest wiele, dla wielu rodzin może być to rewelacyjny wybór.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ