Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli tapicerowanych?

Każdy lubi otaczać się dobrze wykonanymi meblami, wygodnymi oraz pasującymi do wnętrza naszych mieszkań. Przy zakupie mebli warto jednak brać pod uwagę nie tylko metkę z ceną i markę producenta, ale również inne kwestie – między innymi jakość wykonania upatrzonego produktu, jego funkcjonalność oraz walory estetyczne.

Duże czy małe?

Duże meble, np. narożne kanapy są bardzo komfortowe i świetnie spiszą się podczas przyjmowania gości. Powinniśmy jednak również rozważyć, czy na pewno sprzęty o większych gabarytach pasują do naszego wnętrza. Duże salony bez problemu możemy wyposażyć nawet w kilka sztuk kanap i foteli, nie tracąc tym samym nic z ich funkcjonalności, podczas gdy korzystanie z małego pokoju, w którym ustawimy taki narożnik, może okazać się bardzo niekomfortowe.

Estetyka

Bez wątpienia to meble w znacznej mierze tworzą estetykę danego wnętrza. Aby zachować harmonię pomieszczenia należy wybierać meble zgodnie z jednym, z góry przyjętym kluczem – stawianie obok siebie sprzętów znacznie odbiegających od siebie pod względem estetyki jest najprostszym sposobem do stworzenia bardzo dysonansu estetycznego. Ostatecznym rezultatem będzie to, że pomieszczenie stanie się po prostu niekomfortowe – panujący w nim chaos będzie absorbował zbyt dużą część naszej uwagi, nie pozwalając się skupić na innych czynnościach. Jeśli zatem już zaczęliśmy urządzać mieszkanie lub pokój w stylu klasycznym, lepiej trzymać się tego klucza i nie wstawiać do niego awangardowego fotela. Dobrym rozwiązaniem jest kupno kompletu mebli od razu – dzięki temu unikniemy czasochłonnego dobierania pojedynczych egzemplarzy do już istniejącego wystroju.

Tworzywa i tkaniny

Jakość komponentów trudno jest ocenić na oko, dlatego warto zapoznać się technologią produkcji danego mebla – z jakich materiałów jest on wytwarzany oraz czy tworzywo jest zabezpieczane np. przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Ponadto przed zakupem powinniśmy dowiedzieć się, w jaki sposób należy dbać o dany mebel. Inne metody pielęgnacji powinny być stosowane wobec mebli obitych welurem , a inne w przypadku skóry.

Szeroki wybór eleganckich mebli tapicerowanych – foteli, krzeseł, sof, ław i podnóżków – znajdziemy w ofercie firmy Scarlett Meble.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ