Naklejanie fototapet wydawało ci się trudnym zadaniem? Nic bardziej mylnego – to bardzo proste, jeśli tylko wiesz, jak się do tego zabrać. Warto zapoznać się ze wskazówkami, tym bardziej, że fototapety znowu wracają do łask. Niczym nie przypominają dekoracji, które kiedyś mogliśmy dostać w sklepach. Są efektowne, a ich wybór jest praktycznie nieograniczony. Dlatego pozwalają urządzić wnętrza, o jakich marzyliśmy.

Przygotuj ścianę, na której nakleisz fototapetę

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie ściany. Jeśli jest nierówna, znajduje się na niej stara tapeta albo jest pomalowana, nowa dekoracja nie będzie się na niej ładnie prezentować. W przypadku świeżej ściany wystarczy pokryć ją środkiem gruntującym co najmniej na dwie godziny przed rozpoczęciem dalszych prac. Ścianę wcześniej pomalowaną trzeba będzie umyć specjalnym mydłem malarskim, z kolei kiedy przyklejona jest już tapeta, należy ją usunąć. Okazało się, że ściana nie wygląda najlepiej? Musimy naprawić wszystkie uszkodzenia, a później całą jej powierzchnię zagruntować.

Sprawdź stan fototapety

Drugim krokiem naklejania fototapet jest sprawdzenie jej stanu. Powinniśmy upewnić się, że otrzymaliśmy wzór, który zamawialiśmy, a dekoracja nie ma żadnych defektów. Chcemy przecież cieszyć się idealną aranżacją wnętrza, dlatego nie pozwalajmy na żadne uchybienia. Aby ułatwić sobie pracę, możemy ułożyć kolejne elementy fototapety obok siebie w suchym, bezpiecznym miejscu, wersją zadrukowaną do góry. Dzięki temu fototapeta będzie gotowa do naklejenia.

Starannie naklej fototapetę

Po takich przygotowaniach możesz rozpocząć naklejanie fototapety – mówi nasz rozmówca ze sklepu internetowego Kraina Barw. Najlepiej jest robić to od lewego brzegu, od góry ściany. Koniecznie zaznacz na ścianie pion, aby później nie okazało się, że cała kompozycja przechyliła się w prawo bądź lewo. Klej nakładamy na tapetę bądź na ścianę, w zależności od zaleceń konkretnego producenta. Nie spieszmy się, lepiej zrobić wszystko powoli, aniżeli później zdzierać niedokładnie naklejone fragmenty. Jeśli pojawią się pęcherzyki, można usunąć je za pomocą wałka. Nadmiar fototapety usuwamy ostrym nożykiem, a kiedy okaże się, że w pewnym miejscu nałożyliśmy zbyt dużo kleju, pozbędziemy się go używając lekko wilgotnej szmatki albo gąbki. Trzymając się tych kroków, twoja fototapeta będzie pięknie zdobić ścianę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ