Urządzając pokój najmłodszego członka rodziny staramy się, aby był nie tylko funkcjonalny ale też miły dla oka. Wbrew pozorom nie trzeba dużo, by maluch jak i rodzic czuł się w pomieszczeniu swobodnie i bezpiecznie. Ostatnio modne stało się umieszczanie spersonalizowanego napisu na ścianie, który stanowi świetną dekorację pokoju dziecięcego. Możesz być pewien, że własne imię nad łóżkiem wzbudzi w maluchu poczucie bezpieczeństwa i spokoju, a nieco starszemu dziecku da do zrozumienia, że to jest to jego i tylko jego kąt.

Inicjał lub imię

Najczęściej rodzice decydują się na skonstruowanie z pojedynczych literek zdrobnienia imienia malucha lub wybierają jedną literę, od której rozpoczyna się imię dziecka. Na rynku artykułów dedykowanych dzieciom bez problemu znaleźć można litery w różnych wzorach i kolorach, małe i duże, wypukłe i bardziej płaskie. Z powodzeniem kupisz takie, które najbardziej przypadną Ci do gustu i doskonale wpasują się w dziecięcy pokoik.

Alternatywą dla pojedynczych liter są kolorowe girlandy opatrzone imieniem, które można zamówić lub samodzielnie wykonać. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie zmazywalnej tablicy. Po latach, gdy dziecko nieco podrośnie, będzie można wykorzystać ją do gier i zabaw edukacyjnych, które wspomogą rozwój malucha. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby imię namalować na ścianie przy pomocy farb. Wystarczy przygotować szablony, a samo wykonanie będzie prawdziwą bułką z masłem.

Bajkowe obrazy

Puste ściany warto opatrzyć kolorowymi obrazami i zdjęciami, które z pewnością będą przyciągać wzrok dziecka i skupiać na sobie jego uwagę. Jeśli chodzi o najmłodszych dobrze jest wybrać takie obrazki, na których dużo się dzieje lub widnieją na nich postacie z bajek. Ciekawe propozycje znajdziesz m.in. na stronie http://bajkoweobrazy.pl/. Precyzyjnie wykonane obrazy na płótnie sprawią, że pokój dziecięcy stanie się przytulny i przyjemny. Z czasem, gdy dziecko nieco podrośnie będziesz mógł zamienić obrazy na bardziej wyszukane fotografie, które lepiej wpasują się do wystroju pomieszczenia.

Dlaczego warto dekorować pokój dziecka? Dzięki wiszącym na ścianach obrazom maluch rozwija swoją wyobraźnię, uczy się kolorów, a przy tym wycisza i uspokaja. Podobnie jest z wiszącą nad łóżeczkiem bajkową karuzelą, która ma służyć do przyciągania wzroku dziecka i skupiania na sobie jego uwagi. Niespokojne dzieci przestaną płakać, a ciekawe świata będą miały na co popatrzeć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ