Aby mieć pewność, że efekt po remoncie łazienki nie zostanie zniweczony długotrwałym kontaktem z wilgocią, pokryj ściany i podłogę warstwą hydroizolacji. W jaki sposób? Oto przepis na najlepszą ochronę Twojej (i sąsiada z dołu) łazienki.

Przepis na sukces: mata uszczelniająca i folia w płynie

Mata uszczelniająca i folia w płynie to podstawa każdej powłoki przeciwwilgociowej. Ten duet skutecznie uniemożliwi przeniknięcie choćby kropli wody. Mata uszczelniająca, podobnie jak taśma uszczelniająca, narożniki mankiety uszczelniające, powstaje z włókien polietylenowych, które są odporne na rozdarcia i wilgoć. Włókna zachowują swoje właściwości na zawsze, nie starzeją się. Dlatego raz położona mata uszczelniająca zabezpiecza podłoże aż do następnego remontu. Te same właściwości wykazuje folia w płynie.

Hydroizolacja łazienki to niezwykle ważny etap, którego nie należy pomijać. Tylko prawidłowe uszczelnienie ścian i podłóg uchroni nas przed koniecznością remontowania pomieszczenia oraz przed zalaniem sąsiada z dołu.

Uszczelnienie strefy kąpielowej

Miejscem, które wymaga szczególnej uwagi jest strefa kąpielowa. To tutaj powierzchnie ścian i podłogi mają największa styczność z wilgocią. Hydroizolacja uniemożliwi ich zawilgocenie oraz rozwój grzybów i pleśni. Nawet woda przenikająca przez fugi między płytkami nie zrobi im nic złego.

Powłokę hydroizolacyjną zastosuj nie tylko na ścianach i podłodze, ale także na płycie prysznicowej, jeśli budujesz kabinę prysznicową z brodzikiem podpłytkowym. Mata uszczelniająca z folią w płynie doskonale przykryją wszelkie łączenia w posadzce. Hydroizolację można z łatwością przykryć płytkami.

Hydroizolacja łazienki to także uszczelki do kabiny prysznicowej i próg akrylowy. Te elementy uniemożliwiają wyciek wody podczas brania prysznica. Bez nich każda kąpiel może się kończyć zalaniem podłogi w łazience. Dlatego regularnie sprawdzaj ich stan i jeśli zaczną tracić swoją jakość, wymień je na nowe.

Odwiedź Jumbo Shop

Wszystkie niezbędne materiały do hydroizolacji łazienki dostaniesz w sklepie internetowym Jumbo Shop. To także miejsce, w którym możesz nabyć uszczelki do kabiny prysznicowej Steigner. Zamówienia są realizowane i wysyłane w przeciągu maksymalnie. 48 godzin. Jeśli zastanawiasz się, które artykuły będą dla Ciebie najlepsze, konsultant z biura obsługi klienta chętnie pomoże Ci w podjęciu decyzji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ