W jaki sposób można zastosować wodę o różnym pH?

Jonizatory wody cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na prozdrowotne właściwości uzyskiwanej w nich wody alkaicznej. Jednak nie wypada zapominać, że w procesie jonizowania powstaje nie tylko woda zasadowa, ale też woda kwaśna. W zależności od pH wody, możliwe są różne jej zastosowania.

Myśląc o najważniejszych zaletach używania wody jonizowanej, zazwyczaj skupiamy się na właściwościach wody alkaicznej – zauważa nasz rozmówca z Global Water. Tymczasem również woda o bardziej kwaśnym odczynie ma wiele przydatnych zastosowań.

Zastosowania wody alkaicznej

Spożywczą wodą alkaiczną nazywamy wodę o pH w zakresie 8,5 – 9,5. Picie wody alkaicznej, a także gotowanie w niej, czy przygotowywanie napojów na jej bazie wzmacnia odporność, przyspiesza regenerację komórek ciała i wpływa pozytywnie na ogólną kondycję. Z powodzeniem można ją stosować również do podlewania roślin.

Zastosowania wody silnie alkaicznej

Wody o odczynie zasadowym z pH 11,00 i więcej nie poleca się do picia, choć można myć nią produkty przeznaczone do spożycia (owoce, warzywa). Świetnie sprawdzi się także jako nieinwazyjny, a jednocześnie skuteczny (bez konieczności stosowania detergentów) środek czyszczący do kuchni i łazienek.

Zastosowania wody neutralnej

Woda o neutralnym pH na poziomie 7,0 jest zdrowa i całkowicie bezpieczna dla każdego. Zaleca się ją m.in. do przyrządzania potraw dla niemowląt i popijania leków.

Zastosowania wody kwaśnej

Chociaż wody o pH 4,00 – 6,0 nie powinno się pić, świetnie sprawdza się ona w charakterze kosmetyku. Mycie wodą o kwaśnym odczynie wzmacnia skórę i wyrównuje jej koloryt, wpływa też korzystnie na kondycję włosów i paznokci.

Zastosowania wody silnie kwaśnej

Woda o odczynie poniżej pH 3,0 wykazuje właściwości bakteriobójcze, dlatego używa się jej m.in. do czyszczenia powierzchni i sprzętów kuchennych. Mycie owoców i warzyw w takiej wodzie daje pewność pozbycia się wszelkich bakterii i pestycydów.

W powyższym tekście wspominamy tylko niektóre z zastosowań wody o różnym pH. Zachęcamy do własnych poszukiwań i doświadczeń z nowoczesnymi jonizatorami wody. Obecnie z tych nowoczesnych technologii możesz korzystać we własnym domu!

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ