3 pomysły na akcesoria domowe z wykorzystaniem woreczków jutowych

Coraz częściej akcesoria domowe, które zyskują uznanie, nie pochodzą z renomowanych sklepów i nie kosztują niebotycznych sum, lecz są zrobione własnoręcznie. Wykonane w ten sposób przedmioty są unikalne i trudno znaleźć identyczne. Do samodzielnego stworzenia ciekawych rzeczy nie trzeba posiadać specjalnego warsztatu, wystarczą podstawowe umiejętności i kreatywność. Bardzo popularny trend do nadawania wiekowym przedmiotom drugiego życia sprawił, że popularne są również akcesoria, które wyglądają na znacznie starsze, niż są faktycznie. Jednym z elementów, który wrócił do łask, są woreczki jutowe, doskonale łączą oryginalną formę z praktycznymi właściwościami. Choć jeszcze niedawno były wykorzystywane niemal wyłącznie w celach gospodarczych, to dziś coraz częściej można znaleźć je nawet w bardzo luksusowych miejscach.

1. Etui na sztućce

Jeden z pomysłów na wykorzystanie woreczków jutowych jest bardzo popularny w wielu restauracjach, ale bez problemu można go przenieść na domowy grunt. Doskonale nadają się do wykonania eleganckich etui na sztućce, które z pewnością zrobią wrażenie na gościach. Każdy może stworzyć własny wzór, dzięki czemu nabiorą indywidualnego charakteru. Nie bez znaczenia jest ich aspekt praktyczny, woreczki jutowe, z których sporządzone jest etui, bez problemu można wrzucić do pralki, dzięki czemu będą wykorzystywane przez długi czas.

2. Przechowywanie warzyw

Dawniej worki jutowe służyły do magazynowania dużych ilości warzyw i owoców. Ich wytrzymały materiał, który zapewniał dobrą wentylację sprawił, że cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziś także mogą  być wykorzystywane w ten sposób w domowej kuchni, lecz oczywiście na mniejszą skalę. Doskonale sprawdzą się do przechowywania jabłek, czy cebuli. Dobrym pomysłem będzie obszycie ich w atrakcyjny sposób lub wykonanie przyprasowanki z ciekawą grafiką. Z pewnością będą nie tylko gustownym elementem dekoracyjnym, ale równie świetnie wypełnią swoje praktyczne zadanie.

3. Suszenie grzybów i owoców

swiat-domu
Wiele osób chciałoby ususzyć na zimę odrobinę grzybów i owoców, lecz trudno się tym zająć w warunkach miejskiego mieszkania bez specjalnych urządzeń. Suszenie w piekarniku jest bardzo kłopotliwe i zazwyczaj kończy się zwęgleniem zebranych z trudem skarbów. Także w tej roli dobrze sprawdzą się woreczki jutowe. Wystarczy wrzucić do nich wszystko, co tylko chcemy ususzyć, powiesić w pobliżu grzejnika i już po kilku tygodniach cieszyć się smakami lata.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ