dodatki na ścianę w domu

Urządzanie domu to wielka radość, ale również wyzwanie. Często najtrudniejsze do aranżacji mogą być najbardziej niepozorne elementy, jak ściany domu. Jak je ozdobić, aby wyglądały stylowo? I gdzie kupić tapety oraz inne dodatki na ścianę?

Jakie tapety wybrać do domu?

Wydawałoby się, że tapeta to już przeżytek, ale coraz więcej mieszkań jest obecnie ozdabianych właśnie w taki sposób. Dziś tapety są trwałe i różnorodne – można zapomnieć o klasycznych kwiatkach czy paskach, choć styl vintage, a wraz z nim klasyczne wzory, wracają ostatnio do łask. Tapeta ma tę zaletę, że można wymieniać ją co jakiś czas. Klasyczna tapeta nie jest rozwiązaniem bardzo trwałym, ale obecnie jest na rynku sporo tego typu rozwiązań, które charakteryzują się solidnością i nieprzemakalnością. Oprócz klasycznej tapety dobrym rozwiązaniem jest wybranie fototapety, która może oferować dowolny wzór lub zdjęcie. Za pomocą fototapety powiększysz optycznie przestrzeń i wprowadzisz do domu nieco magii.

Jakie dodatki na ścianę sprawdzą się na ścianę w domu?

Ozdoby na ścianę to nie tylko tapety. Aby dobrze urządzić pomieszczenie, trzeba czasem trochę się napracować. Obecnie dostępnych jest jednak wiele miejsc, gdzie możesz znaleźć wszystkie potrzebne akcesoriadom urządzisz z pomocą Sprzedajemy.pl. Warto skorzystać z oferty dostępnej w Internecie, aby dobrać wszystkie potrzebne do domu dodatki.

No właśnie, jakie dodatki oprócz tapety sprawdzą się na ścianach? Przede wszystkim fotografie i obrazy. Na rynku jest duży wybór różnego rodzaju sztuki użytkowej. Kolorystykę i klimat dzieła należy dobrać według własnego upodobania – sztuka ma w końcu wzbudzać emocje i piękne uczucia. By przyozdobić ściany fotografiami, można wybrać swoje własne zdjęcia. Do wnętrz w stylu vintage nadadzą się fotografie w barwach sepii, natomiast do wnętrz minimalistycznych i industrialnych – czarno-białe lub kolorowe fotografie przedstawiające budynki albo geometryczne kompozycje. Osoby uwielbiające podróże, których wnętrze urządzone jest w stylu kolonialnym, koniecznie powinny powiesić na ścianach pocztówki z różnych części świata. Nadadzą one pomieszczeniu niezwykłego charakteru.

Co jeszcze można powiesić na ścianie?

Obrazy i fotografie to jedne z najczęściej wybieranych ozdób ścian w domu. Warto jednak spojrzeć szerzej i dobrać ozdoby tak, aby pełniły również dodatkowe funkcje. Jeśli mieszkanie jest małe, dobrze jest powiesić na ścianach lustra, które optycznie powiększą przestrzeń. Lustra mogą być małe i w różnych kształtach, ale warto też zastanowić się nad powieszeniem na ścianach dużych luster, które dodadzą im nieco elegancji.

Oprócz luster, na ścianach często przywiesza się oryginalne lampy, wystające z nich pod różnym kątem. Jest to jednak dobre rozwiązanie, jeśli do dyspozycji jest duża przestrzeń. Równie często stosowane są płaskorzeźby i inne dekoracyjne elementy, które urozmaicą ścianę domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ