4 zasady, dzięki którym zorganizujesz udane chrzciny pod namiotem

Chrzciny dziecka są bardzo ważnym dniem w życiu – nie tylko jego, ale też jego rodziców. Dlatego zależy im, aby był on wyjątkowy i niezapomniany. Świetnym rozwiązaniem jest organizacja uroczystości w namiocie imprezowym. Aby impreza była udana, należy przestrzegać następujących zasad:

1. Wybierz odpowiedni moment na chrzciny

Sakrament Chrztu jest zazwyczaj udzielany w pierwszych tygodniach lub miesiącach życia dziecka. Jest to zgodne z nauką Kościoła, a także korzystne z praktycznych względów. Niemowlęta w pierwszych miesiącach życia dużo śpią, jest więc wielce prawdopodobne, że będą to robić także podczas ceremonii, nie utrudniając jej i nie protestując.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, organizując przyjęcie tego typu, jest dzień tygodnia. Najlepsze są soboty i niedziele – ze względu na gości, którzy będą mogli pojawić się prędzej, niż w dni pracujące. Nawet jeśli przyjęcie odbędzie się w weekend, pamiętajmy, aby poinformować o tym zaproszonych gości z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, tak aby nie mieli planów na ten dzień.

2. Znajdź miejsce na uroczystość

Organizując chrzciny w plenerze, powinniśmy odpowiednio wcześniej wybrać miejsce, w którym je urządzimy. Warto, aby było ono zlokalizowane w pobliżu kościoła, w którym odbędzie się ceremonia chrztu. Jest to ważne ze względu na komfort gości, związany z dojazdem. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu zdecydujemy się na lokalizację bardziej oddaloną od kościoła, powinniśmy zapewnić gościom transport.

Poza lokalizacją, zwróćmy uwagę także na samo miejsce, w którym odbędzie się impreza. Przede wszystkim, powinno być bezpieczne. Ponadto, warto aby plener był ładny i zapewniał możliwość zorganizowania gościom dodatkowych atrakcji. Zadbajmy również o dostępność toalet.

3. Wybierz najlepszy namiot imprezowy

Bardzo ważnym elementem chrzcin odbywających się w namiocie jest sam… namiot imprezowy. Jeśli spotkanie odbywa się w ogrodzie może to być pawilon ogrodowy. Powinien on być wysokiej jakości i posiadać stabilną konstrukcję. To od niego zależy bezpieczeństwo zaproszonych osób. Warto wybrać namiot najlepszego producenta, taki w którym zostały zastosowane najnowsze technologie, m.in. System Hermetic i System Air Control. Nowoczesne namioty posiadają odpinane ściany boczne i system dachu Multi-size, który obecnie jest oferowany na rodzimym rynku jedynie przez firmę DAS COMPANY. Dzięki temu można dowolnie modyfikować ich wielkość i ustawienie. Warto także zwrócić uwagę na kolor namiotu, tak aby najbardziej pasował do wizji naszej imprezy.

4. Pomyśl o stroju

Zgodnie z tradycją, dziecko którego dotyczy chrzest, powinno być ubrane na biało. Taki strój symbolizuje jego czystość i niewinność. Istotny jest materiał, z jakiego wykonane jest ubranko. Należy unikać koronek, tiuli i tzw. sztucznych materiałów, mogących podrażnić a nawet odparzyć delikatną skórę dziecka.

Nie bez znaczenia jest również ubiór dorosłych, uczestniczących w uroczystości. Powinien on być elegancki, jednak skromniejszy od tego, który zakłada się na uroczystość weselną.

Skromność jest ważna szczególnie w przypadku stroju kobiet. Ze względu na charakter uroczystości, krótkie sukienki, głębokie dekolty i odsłonięte ramiona nie są w dobrym tonie.

Zadbaj o catering

Catering jest kwestią, o którą warto zadbać dużo wcześniej. Pozwoli nam to na wybranie najlepszej oferty. Organizacją menu zajmie się bezpośrednio firma cateringowa. Do nas natomiast należy decyzja, czy preferujemy szwedzki stół, czy określoną ilość posiłków podanych do stołów.  Warto, aby część potraw była przystosowana do osób niejedzących mięsa. Życzymy niezapomnianej uroczystości!

Źródło: DAS COMPANY – hale namiotowe

[Głosów:13    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ