Większość z nas pracuje zawodowo, uczy się lub wykonuje inne prace np. domowe. Większość dnia jesteśmy w ruchu lub spędzamy czas przed komputerem. Szczególnie praca siedząca negatywnie działa na nasz kręgosłup. Aby poprawić jego stan i pozbyć się problemów ze spaniem warto zainteresować się odpowiednim doborem materaca, na jakim śpimy. Bardzo wiele osób nie docenia roli, jaką odgrywa wygodny sen w naszym życiu. Dzięki niemu nasz organizm regeneruje się i zyskuje siły do na następny dzień pracy. Wiele kłopotów ze snem wiąże się z niedopasowanym materacem oraz wadami kręgosłupa. Idealnym rozwiązaniem jest dobór odpowiedniego materaca.

zdjecie10

W sklepach MateraceM http://materacem.pl/ znajdziemy kilka rodzajów materacy, które polecane są w różnych schorzeniach pleców oraz poprawiających komfort snu. Pierwszym i chyba jednym z popularniejszych materacy są materace kieszeniowe. Składają się one ze sprężyn umieszczonych w specjalnie zaprojektowanych kieszeniach. Dodatkowo droższe materace mają kilka warstw np. z pianki lub innego tworzywa, które podnoszą komfort wypoczynku na takim materacu. Materace kieszeniowe są bardzo wygodne i pozwalają na użytkowanie przez wiele lat bez konieczności wymiany na nowy. Warto jednak wspomnieć, że żaden materac nie nadaje się do prania, więc zawsze powinniśmy używać specjalnych pokrowców na materace, które wykonane są z tworzyw nadających się do prania. Dzięki temu bardzo łatwo będzie nam utrzymać higienę i czystość w naszym łóżku.

Innym rodzajem materacy są materace sprężynowe. Jest to już dosyć przestarzała technologia, którą jednak nadal możemy spotkać w naszych domach. Materace sprężynowe są bardzo odporne i długowieczne. Nie powinno się jednak ich stosować w łóżkach małżeńskich lub podwójnych łóżkach. Wszystko z powodu odkształcania się materaca pod naciskiem drugiej osoby. Cała powierzchnia materaca pod naciskiem odkształca się i tworzy niezbyt wygodną pozycję do snu.

zdjecie-11

Dobrym jednak drogim rozwiązaniem są materace termo elastyczne dostępne w sklepie MateraceM http://materacem.pl/materace-termoelastyczne . Zbudowane są ze specjalnej pianki, która tworzy idealne podłoże dla krzywizn anatomicznych ludzkiego ciała. Dodatkowo dzięki zminimalizowanemu naciskowi na tętnice świetnie sprawdza się wśród osób z problemami krążenia.

Przed zakupem materaca warto jest wypróbować go w sklepie. Nie ma problemu z tym, aby w celach testowych położyć się na kilku materacach dostępnych w sklepie i sprawdzić, który najbardziej nam odpowiada. W zależności od indywidualnych predyspozycji możemy wybrać materac bardziej miękki lub twardy materac poprawiający sen oraz sprzyjający wypoczynkowi.

zdjecie-8

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ