5 trendów w branży łazienkowej, których nie można przegapić!

Osobom niezajmującym się na co dzień architekturą i dekorowaniem wnętrz może wydawać się, że trendy w łazienkach pozostają niezmienne od kilku, a być może nawet kilkunastu lat. Najczęściej bowiem promuje się proste i sprawdzone rozwiązania.

Eksperci z topsanit.pl udowodnią nam, że trendy łazienkowe również potrafią być zaskakujące!

Naturalne materiały

Czołowi projektanci łazienek dążą do uzyskania wyglądu, który jest jednocześnie naturalny i przyjemny dla oka. Używają więc materiałów, które nie mają nic wspólnego z chemicznymi wyrobami, wykorzystywanymi przez wiele poprzednich lat. W naturalnych łazienkach króle wapień, metale oraz szereg trwałych gatunków drewna. Wszystko to ma na celu podkreślenie bardziej proekologicznego podejścia do pomysłów łazienkowych.

Technologiczna obsesja

Pomimo mody na wykorzystanie naturalnych materiałów błędem byłoby sądzić, że technologia zapomniała o systemach łazienkowych. Możemy więc korzystać z aplikacji, które połączą się z naszą wanną i ocenią ilość używanej wody, a także wybrać rozwiązania, które ułatwią i przyspieszą nam codzienną pielęgnację. Taką opcją jest np. bateria bezdotykowa Oras – nie tylko usprawnia mycie się, ale też sama wymaga rzadszego czyszczenia.

Połączenie łazienki z sypialnią

Jeśli planujemy przebudowę lub remont swojego wnętrza, to połączenie tych dwóch przestrzeni jest warte rozważenia. Wielu najbardziej popularnych projektantów forsuje aktualnie taki pomysł, ponieważ możemy w ten sposób utworzyć poczucie wolności wewnątrz pomieszczeń, które tradycyjnie są dość ograniczone. Choć może na pierwszy rzut oka wydawać się to skomplikowanym i wymagającym projektem, to jednak efekt jaki daje, jest warty poświęcenia.

Wybór armatury do tak nieoczywistego wnętrza jest niezwykle istotny. Nie chcemy przecież czuć się tak, że zasypiamy w łazience! Warto więc postawić na proste meble łazienkowe, które swoim wyglądem mogą przypominać resztę sprzętów. Dobrą opcją będzie szafka z umywalką Elita, której estetyczne wykończenie dopasuje się do eleganckiego, nowoczesnego pomieszczenia.

Zabawa formą

Innym sposobem, aby wyprzedzić trendy, jest zakup armatury, której kształt zupełnie różni się od tego, do którego przywykliśmy na przestrzeni wielu lat. Świetnym przykładem jest tu seria Artceram Jazz – nietuzinkowy wybór materiałów, kolorów, wzorów, formy i to w zastosowaniu do każdego urządzenia w łazience. Wszystko to sprawa, że z pozoru nudna armatura jest w stanie zwrócić na siebie uwagę nawet tych, którzy nie interesują się dekorowaniem wnętrz. Miejmy nadzieję, że producenci coraz odważniej będą eksperymentować z narzuconymi formami i niedługo każdy z nas będzie mógł sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji w łazienkowej aranżacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ