Nowoczesne krzesła w jadalni, czyli łączenie klasyki z nowoczesnością

Kupując stół i krzesła w zestawie, automatycznie ograniczamy nasze możliwości aranżacji wnętrza jadalni lub salonu. Jeśli zrezygnujemy z takich gotowych rozwiązań, otwierają się przed nami zupełnie nowe perspektywy i cały szereg nowych możliwości aranżacyjnych. Możemy na przykład łączyć ze sobą przedmioty o klasycznym wyglądzie z przedmiotami nowoczesnymi, wyróżniającymi się nietypowym kształtem lub sposobem wykonania. Możemy tworzyć własne zestawy krzeseł o tej samej konstrukcji, ale różnym kolorze lub wręcz przeciwnie, krzeseł jednokolorowych, ale różniących się od siebie konstrukcją czy wielkością. Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę niezliczona ilość. Skorzystanie z nich pozwoli stworzyć niepowtarzalne wnętrze jadalni czy salonu. Wnętrze, które idealnie wpasuje się w ogólny charakter wystroju całości naszego mieszkania lub domu.

Nowoczesne krzesła z tradycyjnym stołem

Takie połączenie wydaje się mocno zaskakujące, pozwala jednak na przełamanie stereotypu i stworzenie wnętrza o wyjątkowej oryginalności. Nowoczesne krzesła ustawione przy drewnianym stole z rzeźbionymi nogami lub efektownie profilowanymi krawędziami blatu, sporej liczbie osób wydadzą się czymś zupełnie niedopasowanym i odpychającym. Jednak tym osobom, którym zależy na oryginalności i łamaniu ogólnie przyjętych schematów, takie połączenie wydać się może jak najbardziej atrakcyjne. Zwłaszcza, gdy wybrane przez nas krzesła wyróżniać się będą wysoką jakością wykonania i przyciągającą uwagę formą. Oczywiście można pójść też w przeciwną stronę i nowoczesny stół zestawić z drewnianymi, tapicerowanymi krzesłami typu tradycyjnego.

Krzesła w różnych kolorach

Jeśli chcemy ożywić wnętrze naszego salonu czy jadalni, zamiast jednokolorowych krzeseł sięgnąć możemy po krzesła w kilku różnych kolorach. Nowoczesne krzesła bardzo często oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, bez problemu zatem zamówimy cztery lub sześć krzeseł jednego typu, ale każde w innym kolorze. Ustawienie obok siebie krzesła zielonego, czerwonego, żółtego i niebieskiego, i dostawienie ich do jednokolorowego, w całości białego lub czarnego stołu, z pewnością zaskoczy wielu odbiorców. Takie zestawienie wielokolorowych mebli pomoże jednak w ożywieniu i rozświetleniu każdego pomieszczenia. Sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w sposób nowoczesny i nieszablonowy.

chairs-1834393_1280

Stół i krzesła w różnych kształtach

Zamiast zabawy kolorami możemy pójść krok dalej i zacząć bawić się formą. Zestawienie ze sobą krzeseł różnych wielkości, o różnym sposobie wykonania i różnych kształtach, wielu osobom wyda się wręcz bulwersujące. Jednak dla kogoś bardziej otwartego, taka kompozycja może być naprawdę niezwykle inspirująca i atrakcyjne nie tylko pod względem wizualnym, ale i funkcjonalnym. Przy czym nie ma większego znaczenia, czy sięgamy w tym przypadku po tradycyjne, czy nowoczesne krzesła. Ważne jedynie, by różniły się one od siebie kształtem, wielkością lub formą. Decydując się na taki nieszablonowy wystrój salonu/jadalni, warto zachować zgodność kolorystyczną mebli. Dzięki temu baczny obserwator od razu zrozumie, że krzesła nie zostały dobrane do siebie na zasadzie przypadku, a cała kompozycja jest spójna i tworzy oryginalną całość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ