Łazienka to najbardziej intymne miejsce w całym mieszkaniu. Tutaj, oddając się kąpielom, odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, znajdujemy chwilę tylko dla siebie. Akcesoriami, które pomogą osiągnąć efekt relaksu są świece zapachowe. Wprowadzając je do łazienki, możemy tanim kosztem zaaranżować swoje domowe SPA.

Świece zapachowe nie tylko roztaczają przyjemną woń, kojąc nasze zmysły, ale również swoim migotliwym blaskiem wprowadzają romantyczny nastrój i uspokajają. To jeden z tych niepozornych dodatków, który może zmienić aranżację wnętrza.

Jakie świece zapachowe wybrać do łazienki?

W najbardziej minimalistycznym wariancie będą to zapachowe podgrzewacze, które umieszczone w przezroczystych świecznikach o prostej formie subtelnie wyeksponują urok świeczek. Ponadto ze względu na swój neutralny i uniwersalny wygląd będą pasować do pomieszczeń urządzonych praktycznie w każdym stylu.

Zapachowe tea lighty pięknie prezentować się będą również w eleganckich latarenkach i ażurowych lampionach. Te ostatnie, dzięki „koronkowemu” dekorowi, pozwolą stworzyć interesujące wizualne efekty, wprowadzając zarazem romantyczną atmosferę.

Oprócz podgrzewaczy, można sięgnąć po świece zapachowe w większym formacie – stożki, walce, sześciany to tylko część form, w których występują. Poza szeroką gamą aromatów, świece dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można nie tylko łatwiej dobrać je do wnętrza, ale także urozmaicić jego aranżację. Warto umieścić świeczki na podstawkach, które z jednej strony ochronią meble przed ewentualnym zalaniem woskiem, z drugiej – ozdobią łazienkę. Do wyboru mamy podstawki wykonane ze szkła, ceramiki lub drewna.

Wybierając świeczki zapachowe do łazienki, zwróćmy uwagę na ich aromat. Najlepiej, aby były to delikatne nuty kwiatowe, które pomogą nam się odprężyć i wprowadzić w stan relaksu. Intensywne zapachy, np. wanilii czy kawy mogą wpłynąć na nas zbyt pobudzająco, a nawet nieco rozdrażnić. Podobne działanie mogą wykazywać kolory, przykładowo – odcienie zieleni koją i relaksują, podczas gdy czerwieni i pomarańczowego zachęcają do aktywności.

Gdzie stawiać świece w łazience?

Ciekawym miejscem do umieszczenia świec jest brzeg wanny – taka konfiguracja pozwoli wykreować klimat jak w luksusowym SPA. Ponadto dodatki te będą pięknie wyglądać również na podestach i półkach, np. obok lustra.

Stawiając świece w łazience, pamiętajmy o kilku zasadach bezpieczeństwa:

  • nie zostawiajmy ich bez kontroli,
  • nie umieszczajmy blisko materiałów łatwopalnych, np. dezodorantów i kosmetyków w pojemnikach pod ciśnieniem
  • nie ustawiajmy świecy zapachowej w przeciągu
  • zapaloną świecę trzymajmy z dala od dzieci i zwierząt

Wybierając oświetlenie do łazienki, nie bójmy się użyć świec zapachowych, które posłużą jako dodatki doświetlające i zarazem dekoracyjne. Zbudują romantyczny nastrój nie tylko blaskiem, ale i grą światłocieni oraz pomogą się odprężyć w zaciszu pokoju kąpielowego.

[Głosów:8    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ