O tym, jak ważnym elementem w aranżacji jest oświetlenie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Nie tylko bowiem warunkuje funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Pasjonaci niecodziennych rozwiązań wnętrzarskich mają z czego wybierać, albowiem projektanci prześcigają się między sobą w tworzeniu coraz to wymyślniejszych lamp.

Jednym z ciekawszych trendów oświetleniowych, być może dla wielu dość zaskakującym, są żarówki dekoracyjne. Z uwagi na swoją formę, stanowią idealne uzupełnienie minimalistycznych powierzchni, które ożywią każde mieszkanie swoim niecodziennym charakterem. Ozdobna oprawa z kolorowym kablem i żarówką bez abażuru cieszy się wiernym gronem zwolenników, ponieważ nie tylko zapewnia odpowiednie źródło światła, ale również sama w sobie stanowi intrygującą dekorację.

Atrakcyjna forma żarówek

Współczesne odsłony omawianych żarówek, pełnią rolę oryginalnego akcesorium, które dodaje wnętrzu loftowego charakteru. Jeśli połączymy to z technologią LED, uzyskamy oszczędne, praktyczne i zarazem atrakcyjne wizualnie oświetlenie. Nic zatem dziwnego, że skupia tak wielu fanów… Mając na względzie rosnącą popularność, producenci oferują je w różnych odsłonach. Najpopularniejsze żarówki dekoracyjne (https://bylight.pl/sklep/zarowki-edisona)   stanowią modele, których żarniki przyjmują oryginalny kształt. W zależności od wybranego modelu, mogą być splątane, spiralne lub stanowić zbiór cienkich, świetlistych wiązek. Kolejny rodzaj dotyczy szkła, które może przybierać kolor mleczny lub kolorowy. W taki sposób rozświetlona żarówka wprowadzi do wnętrza powiew awangardowej elegancji. Jeszcze innym rodzajem jest model Edisona, będący rodzajem hołdu złożonego jej odkrywcowi. Styliści i projektanci wnętrz w swoich aranżacjach często odnoszą się do pierwszych projektów, zdobiąc wnętrza industrialne, eklektyczne, kolonialne i retro.

Jak wykorzystać żarówki dekoracyjne w praktyce?

Wystarczy spojrzeć na kilka projektów z ich zastosowaniem, aby szybko przekonać się, że tak ciekawa oprawa skutecznie zastąpi klasyczne lampy stołowe, wiszące czy kinkiety. Jak zatem wprowadzić trend do swojego mieszkania? Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że tego rodzaju oświetlenie najlepiej prezentuje się grupowo. A zatem wystarczy zebrać kilka modeli o różnych kształtach i kolorach i pozawieszać na różnych wysokościach, oświetlając tym samym wnętrze kuchni, jadalni czy salonu.

Żarówki dekoracyjne mogą również pełnić rolę światła ściennego. W tym przypadku należy umieścić ją na dużym wysięgniku lub zamknąć w metalowej klatce, aby uzyskać efekt modnej w ostatnim czasie – latarenki.

W kategorii urządzania wnętrz często można spotkać się ze stwierdzeniem, że „mniej znaczy więcej”. Jeśli zestawimy to z dekoracyjnymi żarówkami, szybko przekonamy się o prawdziwości tej tezy. Ich prosta, nieskomplikowana, ale oryginalna forma ma ogromny wpływ na budowanie walorów ozdobnych, wizualnych, udowadniając przy tym, ze skrywa w sobie nieograniczone pokłady aranżatorskich pomysłów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ